CANLI HAYVAN PAZARI
26/12/2011 tarihinde Nazilli Belediyesi meclis kararı ile Nazilli Ticaret Borsası tarafından modernize edilerek işletmesine karar verilen Hayvan Pazarı için gerekli müracatlarımızdan sonra 20.090,28 metrekarelik arsa üzerine Canlı Hayvan Borsası inşaatına başladık. 2012 yılı Kurban Bayramı öncesi 45 gün gibi kısa bir sürede %80 ni tamamlanan pazarımız bugün 5.000 metrekare tamamı kapalı 1.500 adet büyükbaş ve 10.000 adet küçükbaş kapasiteli padokları, 24 odalı oteli, lokantası, kafeteryası, mescidi, borsa giriş kontrol ünitesi, dezenfeksiyon tüneli, karantina padokları, hamilelik şüphesi padokları, borsa hizmet binası, tüccar alışveriş yazıhaneleriyle alt yapısı, çevre düzenlemesi ve en önemlisi Canlı Hayvan Satış salonuyla bugünkü modern haline getirilen pazarımız Tarım Bakanlığından ruhsatlıdır. Hayvan pazarı haftanın iki günü kurulur Salı günleri saat 05.00 de açılan pazarımızda büyük baş hayvan, Perşembe günleri saat 06.00 da açılan pazarımızda küçük baş hayvan alım satımı yapılmaktadır.

Pazarımızda Nazilli Belediyesinden bir veteriner ve 2 zabıta görevlisi, ilçe Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünden 3 veteriner, ve borsa personeli bulunmaktadır. 

Hayvan Pazarı üyelerden toplanan aidat ve tescil ücretleriyle inşa edilmiştir.  Hayvan pazarı ve hayvan borsası kurmak, işletmek borsamızın görevleri içerisinde yer aldığından Kar amacı güden bir kuruluş olmayan borsamızın ayakta kalması bölge hayvancılığın ileri gitmesi ve insanların gönül rahatlığıyla alış-veriş yapması bu projeyle amaçlanmıştır.

Canlı Hayvan Pazarı Görseller
Whatsapp ile İletişime Geç
İletişim Tercihi