RÖPORTAJLAR/ BASIN BÜLTENİ

Nazilli İnciri Markalaşıyor

  • 08.05.2015

 

Nazilli Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ziya AKSÜT;

Nazilli Ticaret Borsası, incirde markalaşmaya gidiyor. Türkiye’nin incir üretiminde önemli bölümünü gerçekleştiren Nazilli, yetiştirdiği ve dış piyasaya ihraç ettiği incirin üstüne marka damgası vurarak pazarda daha güçlü olarak yerini almayı planlıyor. Nazilli Ticaret Borsası Başkanı Ziya Aksüt, markalaşmayı başlattıklarını belirterek, ‘Nazilli eşittir incir, incir eşittir Nazilli’ kavramını Türkiye’de ön plana getirmek istiyoruz” dedi.

 

Nazilli Ticaret Borsası, akreditasyon sürecinde tüm oda, kurum ve kuruluşlardan destek istedi. Bölgenin en önemli mahsulü incirin Türkiye piyasasını belirleyen Nazilli Ticaret Borsası, düzenlediği destek toplantısında Nazilli ve incirin markalaşması için harekete geçtiklerinin müjdesini verdi.

 

“HEP BİRLİKTE TÜRKİYE GENELİNDEKİ KALİTENİN

ÜZERİNE ÇIKMAK İÇİN UĞRAŞACAĞIZ”

Kaliteli uluslararası borsalar ağının bir parçası olmak için gece gündüz demeden akredite sürecinde önemli adımlar atan Nazilli Ticaret Borsası, markalaşma kararı aldığını belirterek, oda ve kurumlardan destek istedi. Toplantıda konuşan Nazilli Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Aksüt, incirde ‘Nazilli’ markasının oluşmasıyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Nazilli Ticaret Borsası olarak incirle ilgili işletmesi olan arkadaşları bir araya toplayarak, fikir üretiyoruz ve beyin fırtınası yapıyoruz. Burada kriter Nazilli markası. Üretilen incir, Nazilli inciri kriterlerine göre ve onun üzerinde bir incirse kendi firmamızın markasının yanına onay marka olarak ‘Nazilli’ markasını da koyacağız. Şuanda yılda Nazilli Ticaret Borsasında ortalama 40 bin ton incir işlem görüyor. Türkiye’den yurt dışına ihracat edilen incir de 43 bin ton. ‘Nazilli eşittir incir, incir eşittir Nazilli’ kavramını Türkiye’de ön plana getirmek istiyoruz.

Bugün biz Ticaret Borsası olarak bu fikri ürettik, yarın Nazilli Ticaret Odası başka bir şey üretebilir. Burada kurumlar el birliği ile fikir ürettiğinde biz yapabiliyorsak biz yapacağız. Onlar yapabiliyorsa biz onlara paydaş olacağız. Biz ticari olarak geliri artırmak zorundayız. Her kurumun kendine ait yapabileceği şeyler var. Herkes kendi yapabileceği şeyi ortaya döktüğünde bunun paraya dönüştürmesiyle ilgili Nazilli markası yaratacağız. Bunun getirdiği reklam ve gelir olacak. Türkiye genelindeki kalitenin üzerine çıkmak için uğraşacağız.” dedi.

 

 

  • Nazilli İnciri Markalaşıyor
Whatsapp ile İletişime Geç