RÖPORTAJLAR/ BASIN BÜLTENİ

Nazilli Ticaret Borsası Üyelerine Nefes Kredisi

  • 22.12.2016
  • nazillitb

Basın Bülteni 

Tarih: 22/12/2016

Konu: Nazilli Ticaret Borsası Üyelerine Nefes Kredisi

 

 

 

Nazilli Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Aksüt;


Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Ziraat Bankası ve Denizbank arasında imzalanan TOBB Nefes Kredisi ile KOBİ'lere sağlanan desteklerden en anlamlısı olduğunu  vurgulayan Ziya AKSÜT,  şöyle devam etti:

  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından KOBİ’lerin finansman sorunlarının giderilmesine katkı sağlamak üzere başlatılan “Nefes Kredisi” uygulamasına TOBB’un verdiği desteğe ek olarak Nazilli Ticaret Borsası da destek veriyor. Borsa yönetimi, bu projeye sağladığı kaynakla Borsa üyelerine ek 500 bin liralık kredi limiti açmış oluyor.

     T.C. Ziraat Bankası ve Denizbank ile yapılan protokol kapsamında yürütülen Nefes Kredisi projesinde Borsa üyeleri maksimum 100 bin TL kullanabilecekler. 12 ay vadeli ve aylık eşit taksitli kredinin brüt faizi aylık %0,825, yıllık %9,90 oranında. Protokol imzalanan bankalar tarafından masraf olarak talep edilecek 250 TL ve Hazine Müsteşarlığı’nın talep edeceği kefalet başvuru bedeli ve komisyonu dışında Borsa üyelerinden herhangi bir masraf ve komisyon talep edilmeyecek. Kredi Garanti Fonu ise bu proje kapsamında KOBİ’lere %85 oranında Hazine garantili kefalet sağlıyor.

     Başvuru yapmak isteyen üyelerimiz öncelikle borsamızdan açıklama olarak “TOBB Nefes Kredisi Başvurusu İçindir” ibareli faaliyet belgesi alacaklar ve bu belge ile anılan iki bankanın herhangi bir şubesine giderek bankanın talep edeceği kredi evrakları ile müracaat edecekler.

 

     Nazilli Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Aksüt, “Bu zor dönemde tüm imkanlarımız ile üyemizin yanında olacağımızı belirtir, Nefes Kredisi’nin üyelerimiz ve ülkemiz için hayırlı olmasını temenni ederim” dedi.

  • Nazilli Ticaret Borsası Üyelerine Nefes Kredisi
Whatsapp ile İletişime Geç